Serwis klimatyzatorów, central wentylacyjnych i chłodni

Warunkiem utrzymania dobrego stanu technicznego urządzeń klimatyzacyjnych jest regularne wykonywanie przeglądów konserwacyjnych. 

Praktycznie z każdej, nawet najlepiej wykonanej instalacji klimatyzacyjnej ubywa czynnika chłodniczego. To normalne zjawisko, dlatego należy co jakiś czas sprawdzać i ewentualnie uzupełniać jego ilość w instalacji. Może się to wydawać mało istotne, ale już niewielki niedobór czynnika może skutkować obniżeniem wydajności instalacji. Klimatyzacja ustawiona na uzyskanie określonej temperatury przy niższej sprawności będzie włączała się cześciej i na dłuższe okresy czasu co wprost przekłada się na dużo większe zużycie prądu.

Większe braki czynika mogą powodować zupełny brak efektu chłodzenia/grzania. Mogą również powodować przegrzewanie a nawet doprowadzić do zatarcia sprężarki.To juz poważne uszkodzenie i naprawa może być kosztowna.

Odkażanie i czyszczenie filtrów

Klimatyzatory naścienne i kasetonowe często stosuje się w biurach oraz mieszkaniach, miejscach stałego przebywania ludzi, gdzie szczególnie ważna jest jakość powietrza ze względów zdrowotnych.

Taca ociekowa jednostki wewnętrznej czyli parownika jest miejscem w którym gromadzi się skroplona woda tworząc środowisko sprzyjające rozwojowi drobnoustrojów. Z tego powodu regularne odkażanie kliamatyzatorów jest niezbędne.

Czyszczenie oraz wymiana filtrów chroni nas przed grzybami, roztoczmi oraz bakteriami a urządzenie przed przeciążeniem i nieodwracalnym zanieczyszczeniem.

Większość firm podejmujących się serwisowania nie stosuje odpowiednich, specjalistycznych preparatów ze względu na ich wysokie koszty. Decydując się na nasze usługi macie Państwo pewność, że przegląd urządzenia zostanie wykonany z użyciem odpowiednich środków chemicznych posiadających wymagane certyfikaty i atesty.

Standardowa procedura przeglądu serwisowego

Procedura wykonania serwisu zawiera natępujące czynności:

  • oględziny i ocena stanu technicznego jednostki zewnętrznej
  • gruntowne czyszczenie parownika z zanieczyszczeń stałych
  • gruntowna dezyfekcja, odgrzybianie i odkażanie parownika certyfikowanymi środkami
  • sprawdzenie szczelności i drożności instalacji odprowadzania kondensatu
  • sprawdzenie i ewentualna wymiana baterii pilota
  • diagnostyka parametrów chłodniczych klimatyzatora
  • sprawdzenie poprawności działania funkcji klimatyzatora
  • sprawdzenie instalacji elektrycznej
  • uzupełnienie czynnika chłodniczego
  • sprawdzenie zamocowania jednotki wewnętrznej i zewnętrznej

Prawidłowo przeprowadzony przegląd gwarantuje odpowiednie parametry pracy urządzeń oraz zdrowe i czyste środowisko w pomieszczeniach.

Umowy serwisowe

Zapraszamy do współpracy w ramach stałych umów serwisowych.

Podstawowe korzyści z podpisania umowy

Przejmujemy ciężar pilnowania terminów przeglądów okresowych. Już nie musicie Państwo co roku szukać kogoś kto wykona serwis, co w sezonie instalacyjnym może byc kłopotliwe. Sami wcześniej zgłosimy się z przypomnieniem o serwisach. Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjną cenowo ofertę oraz gwarancję priorytetowej interwencji serwisu w przypadku awarii.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzgodnienia warunków umowy serwisowej.

Naprawy klimatyzatorów, central wentylacyjnych i chłodni

Firmy instalacyjne z branży klimatyzacyjnej niechętnie podejmują się napraw, ponieważ wykonanie montaży jest dużo prostsze, szybsze i bardziej dochodowe. Trafne postawienie diagnozy wymaga dużo większego doświadczenia i wiąże się z zatrudnieniem wysoce wykwalifikowanych techników.

W Solid Serwis chętnie podejmujemy się wszystkich napraw ponieważ ich wykonywanie "zmusza nas" do bycia na bieżąco z nowymi rozwiązaniami. To także okazja do weryfikacji wiedzy nabytej na specjalistycznych szkoleniach, w których uczestniczą nasi pracownicy.

Od kilku lat jesteśmy serwisem gwarancyjnym wielu marek a możliwość wykonywania tego typu pracy daje nam wiele satysfakcji.

Opinie techniczne

Opinia techniczna to ocena stanu instalacji klimatyzacji lub wentylacji przygotowywana np. w przypadku konieczności uzyskania różnego rodzaju pozwoleń. Przygotowywane przez nas opinie zawsze poprzedzone są wnikliwą analizą i oględzinami miejsca montażu.

Referencje - nasi Klienci
Zobacz nasze instalacje